Sıkça Sorulan Sorular

SSS

İade/ Değişim

Siparişim bana ne zaman ulaşır?

Siparişiniz onaylandıktan sonra, çoğunlukla 1-7 iş günü içerisinde adresinize gönderilmek üzere kargoya teslim edilir.

Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Önemli-1

Online sitemiz üzerinden satın alınan ürünlere dair değişim işlemlerinizi tüm Şirketimize ait Lee ve Wrangler mağazalarından, iade işlemlerinizi ise sadece https://www.lee.com.tr ve https://www.wrangler.com.tr sitelerinden yapabilirsiniz. İade ve değişim işlemlerinde ürün faturası/irsaliyesi mutlaka ibraz edilmelidir. Aksi takdirde iade ve değişim işlemi yapılmamaktadır.

Önemli-2

Trendyol.com, Morhipo.com v.b. siteler üzerinden Lee® ve Wrangler® ürünlerini satın aldığınız takdirde, ilgili web sitesinin iade/değişim ve kargo şartlarına tabi olursunuz. Aşağıdaki yönlendirmeler yalnızca https://www.lee.com.tr ve https://www.wrangler.com.tr siparişleri için geçerlidir!

Önemli-3

İç giyim, mayo şort grubu ürünlerde, ürünlerin niteliği itibariyle iade ya da değişim işlemi yapılmamaktadır.

Değişim Yapılacak Ürünler

Değişim prosedürlerimiz gereği tekrar satışa sunulabilecek durumdaki kullanılmayan, etiketi ve barkodu üzerinde, tadilat görmemiş paketli şekildeki ürünün değişimini teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde sadece mağazalarımızdan hafta içi günlerde; aynı üründe beden değişimi yapabilirsiniz. Tekrar satışa sunulamayacak durumda olan ürünlerin değişimi yapılmamaktadır. Her sipariş için değişim ya da iade hakkının tek seferlik, bir seçimlik hak olduğunu hatırlatır, değişimin değişiminin ya da iadesinin olmayacağını belirtmek isteriz.

İadesi/ İptali Yapılacak Ürünler

İade prosedürlerimiz gereği tekrar satışa sunulabilecek durumdaki kullanılmayan, etiketi ve barkodu üzerinde, tadilat görmemiş paketli şekildeki ürünün iadesini siparişinizin tarafınıza ulaştığı tarih itibari ile 30 gün içerisinde, faturanızın/irsaliyenizin alt kısmında yer alan boş alana talebinizi yazılı olarak belirtmenizi, ürün ebatına uygun ve zarar görmeyecek ambalajda tarafımıza Pancar Organize Sanayi Bölgesi 6. Cadde No:3 Torbalı/İzmir adresine MNG kargo ile alıcı ödemeli olarak gönderdiğiniz takdirde gerekli işlemler yapılacaktır. Tekrar satışa sunulamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. MNG Kargo firması yetkililerine bildirim yaparak da gönderebilirsiniz. (Ürünlerinizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden MNG Kargo'ya ait gönderi kodunuz talep edilebilir (Gönderi kodu: 806525182). Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.) Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir. Ürününüz tarafımıza ulaştığı gün itibari ile iade talebiniz 10 iş günü içerisinde işleme alınmaktadır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Genel prosedür olarak bir sonraki dönem ekstresine (1 ay) yansıtılmaktadır. Online satış ve mağaza stoklarının farklılığı sebebiyle ürünlerinizle ilgili mağazalarımızdan iade işlemi yapılamamaktadır.

Ödeme Seçenekleri

Ödemeyi nasıl yapacağım? Ödeme seçeneklerim nelerdir?

Satın almak istediğiniz ürünleri sepete ekleterek onayla butonuna basarak ürünlerin ödemesini gerçekleştirmek için size en uygun ödeme yöntemini seçebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme

Ödeme ekranına geldiğinizde varsayılan ödeme seçeneği olarak Kredi Kartı gelecektir. Kredi kartı bilgilerinizi kartın üzerine bulunduğu haliyle ilgili alanlara yazınız.

Banka havalesi veya EFT seçeneği i ile siparişimi gerçekleştirebilir miyim?

https://www.lee.com.tr üzerinden yapacağınız alışverişler için havale veya EFT ile ödeme seçeneği bulunmaktadır.

Ödemeyi ürünleri teslim alırken kapıda yapabilir miyim?

Vereceğiniz siparişlerde kapıda ödeme seçeneği bulunmamaktadır.

Bireysel veya Kurumsal Gift kart/ Hediye kart ile ödeme yapabilir miyim?

https://www.lee.com.tr ve https://www.wrangler.com.tr üzerinden yapacağınız alışverişlerde Bireysel veya Kurumsal Gift kart/ Hediye kart kullanımı bulunmamaktadır. Sadece mağazalarımıza geçerlidir.

Kargo ve teslimat

Siparişim ne zaman gelir?

Siparişiniz onaylandıktan sonra, çoğunlukla 1-7 iş günü içerisinde adresinize gönderilmek üzere kargoya teslim edilir.

Teslimat ücreti var mı?

750,00TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir.

Adres değişikliği yapabilir miyim?

Siparişinizi oluştururken vermiş olduğunuz adres bilgisinde sistem üzerinde bir değişiklik yapılamamaktadır. Ürünleriniz hazırlanıp kargo firmasına teslim edildikten sonra Müşteri Hizmetlerimizi arayarak adres güncelleme işlemi sağlayabilirsiniz. Talebinizi sizin adınıza kargo firması ile paylaştığımızda, kargo firması yoğunluğa göre talepleri işleme alacaktır.

Yurtdışına teslimat yapıyor musunuz?

Lee ve Wrangler web sitesinden satın almış olduğunuz ürünler Türkiye'nin her yerine adresinize teslim edilir. Yurt dışına gönderim yapılmamaktadır.

Kargo teslimatı sırasında nelere dikkat etmeliyim?

Kargo size teslim edildiğinde kolide ezilme, deformasyon, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek bir durum söz konusu ise, kargo görevlisi ile koliyi açarak ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerde bir hasar gördüğünüz durumda, ürünleri teslim almayıp kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Tutanak tutulan ürünler kargo firması tarafından firmamıza ulaştırılacak ve tarafımızdan ürünlerin iadesi yapılacaktır.

Kargom nerede?

Lee ve Wrangler web sitesinden üyeliğiniz mevcut ise üyelik hesabınıza giriş sağlayarak hesabım bölümünde siparişinizin durum bilgisine erişim sağlayabilirsiniz. Yanı sıra Ürünleriniz kargoya verildiğinde tarafınıza e- posta ile bilgilendirme yapılacaktır.

Üyelik

https://www.lee.com.tr ve https://www.wrangler.com.tr nasıl üye olabilirim?

https://www.lee.com.tr ve https://www.wrangler.com.tr üye olmak için sitemizin sağ üst köşesinde bulunan hesabım menüsüne giriş sağlayarak "Üye Ol" seçeneğini tıklayıp, yönlendirileceğin Üye Ol sayfasında Ad, Soyad, Cinsiyet, Doğum Tarihi, E-Posta Adresi, Telefon ve Şifre bilgilerini eksiksiz doldurarak üye olabilirsin.

Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?

Üyelik iptal talebini iletmek için iletişim adresimize e-posta gönderebilirsin.

UYARI!